Precyzyjny pomiar konwersji z prowadzonych działań marketingowych staje się niezbędny we współpracy Agencji marketingowej z Klientem końcowym. Do mierzenia efektywności działań nie wystarczy już tylko Google Analytics. Potrzebne jest narzędzie, które pozwoli na pomiar reklam kierujących również na połączenia telefoniczne. O tym jak ważny jest call tracking w agencji marketingowej przeczytasz poniżej.

Pomiar konwersji

Wyobraźmy sobie sytuację, w której potencjalny konsument, wchodząc z reklamy na LP, zamiast wypełnić formularz kontaktowy lub zakończyć zakupy w sklepie internetowym zadzwoni do Twojego Klienta? Czy mierzysz dzisiaj taką konwersję? Gdy Google Analytics jest głównym źródłem wiedzy o konwersji z reklam, nie trudno jest pominąć dane o faktycznie zrealizowanych połączeniach telefonicznych.

Pomiar konwersji na telefon (call tracking) znacząco zmienia ocenę ROI z działań marketingowych

Okazuje się bowiem, że dotychczasowe podejście do liczenia kosztów pozyskania jednego lead’a jest niemiarodajne bez włączenia do tego lead’ów pozyskanych drogą telefoniczną. Z naszych danych wynika, że lead’y telefoniczne stanowią nawet 40% wszystkich nowo pozyskanych kontaktów. Widać to szczególnie w kampaniach Google.

Jeżeli nie posiadasz systemu call tracking takie lead’y dosłownie ‚przeciekają Ci przez ręce”. Zamiast raportować klientowi pozyskanie 100 nowych leadów w raporcie błędnie wskazujesz 60 przy wyższym koszcie pozyskania 1 sztuki.
.

call tracking w agencji marketingowej

.

Call tracking w agencji marketingowej

Jeżeli chcesz raportować swoim Klientom faktyczne, miarodajne dane z ilości oraz jakości pozyskanych lead’ów potrzebujesz do tego sprawnego systemu call tracking.

Taki system pozwoli Twojej Agencji na:

 • wgląd w dane wielu klientów z poziomu jednego panelu Agencji
 • dostęp do usługi na poziomie Administrator Agencji, Administrator Klienta, Użytkownik
 • możliwość samodzielnej konfiguracji opomiarowania nowych reklam oraz ich edycji
 • dodawania nowych Klientów oraz ich edycję w dowolnym czasie
 • wgląd w efektywność prowadzonych działań reklamowych w czasie rzeczywistym
 • możliwość integracji usługi z kontami Google Ads i Google Analytics Klientów – w prosty i intuicyjny sposób

Dzięki call tracking uzyskasz wgląd w konwersję z wielu źródeł:

 • reklam Google search kierujących na LP ze wskazanie konwertujących słów kluczowych. Jak również reklam z rozszerzeniem połączenia, w których podano dedykowany numer telefonu
 • organicznych oraz promowanych postów na Facebook oraz zakładki Informacje na Facebook, w której wskazano dedykowany do pomiaru numer telefonu
 • przeprowadzonej kampanii mailingowej ze wskazanym numerem telefonu lub kampanii kierującej na opomiarowaną usługą call tracking stronę www
 • innych kampanii reklamowych prowadzonych w sieci Internet opomiarowanych UTM
 • działań marketingowych prowadzonych poza siecią – ulotek, billboardów, artykułów w prasie drukowanej.

.

Zapraszamy do kontaktu z naszym Działem Sprzedaży w celu omówienia oferty oraz prezentacji usługi.